Zebranie Klubu – Listopad 2021

Miesięczne spotkanie Klubu Polskiego odbyło się w listopadowej zadumie. Dziękujemy Panu Janowi Żółtkowi za to, że mogliśmy posłuchać jego poezji oraz podzielić się wspomnieniami związanymi ze Świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.
Oto przepiękne wiersze napisane i wyrecytowane przez Pana Jana Żółtek.

Dla Rodaków Rada! Jak zachować spokój ducha, Jak się oprzeć mocom złego, Dla Polaków mam wskazania Chłopską prostą mądrą radę, Z uporem trwać przy swoim, Boś u siebie w domu swoim, Mocno trzymać się rozumu, Myśleć, nie ufać byle komu, Jak to.
Tylko Bogu Wierzyć i żyć z Nim w zgodzie, Nie ulegać złudnej modzie, Ideologiom złym ponętnym, Z natury niegodnym i wstrętnym, Co prostaczków kusząc zwodzą, W sercach niepokoje rodzą, Co się lęgną, jak wieść niesie, Na zgniłym tęczowym Zachodzie, Gdzie tolerancja ubóstwiona, Akceptacja niekwestionowana, Przez ten obłęd w jakim trwają, Gdy praw Bożych nie uznają, Szydzą z nich, choć je znają, Zły gorszący przykład dają, Dlatego Boży Wiatr
Z mocą wiejący przez świat, Jak zbędne cuchnące śmiecie, Z rodziny narodów je wymiecie Więcej serce wam dopowie, Kto go słucha ten się dowie.

W Dzień Zaduszny.  Z dala od ojczystego kraju Stoję w skupieniu zamyślony Nad grobem obcym, nieznanym
A rzeczywistość lat młodości Wspomnieniami wraca natarczywie Widzę
Na wiejskim starym cmentarzu Grób z darniny równo ociosany Pokryty mchem i leśnym runem
U wezgłowia krzyż drewniany, Nieco pochyły, spróchniały, Na nim wieniec z gałązek jedliny Na grobie smukła zapalona świeczka, Co się zmaga z podmuchami wiatru, Spalając się wolno do końca, Albo gaśnie nagle jak to życie Kogoś bliskiego mi i drogiego, Co pod tą darniną spoczywa Kocham ten skromny prosty grób, I tę świeczkę płonącą, Na przekór kamiennym grobowym piwnicą, Kolorowym lampionom i zniczy tysiącom, I uświadamiam sobie
„Że z prochu powstałem I w proch się obrócę”
A poeta szepcze mi cicho Do ucha
“Kimże ty jesteś przed Jego obliczem Jak nie prochem i niczem”.

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

More To Explore

Piknik Rodzinny

Serdecznie Zapraszamy Państwa na nasz coroczny Piknik Rodzinny!!! To doskonała okazja do