Zebranie Klubu – Grudzień 2021

Grudniowe spotkanie Klubu Polskiego odbyło się w duchu radosnego oczekiwania na Jezusa. Goście specjalni ks. Henryk Michalak, który 52 temu został wyświęcony przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz producent filmu pt. “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” pan Maciej Syka, dzielili się swoim doświadczeniem ze spotkania z porucznikiem pod pseudonimem Radwan III, późniejszym Prymasem Tysiąclecia. Niesamowite historie, mało znane momenty z życia Stefana Wyszyńskiego, bez których nie można zrozumieć historii Polski , zostały ciekawie przekazane przez naszych gości. Równocześnie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia filmu jeszcze dzisiaj, w niedzielę 5 grudnia o 3:30, 8:30 wieczorem oraz 10,11,12 grudnia do Pickwick Theater.

Klub Polski jest zaszczycony, że może być ambasadorem dzieła patriotycznego i misyjnego, który został zaczerpnięty ze słów Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, aby stać się jak ORŁY oraz KOCHAĆ NIEPRZYJACIÓŁ!
Bóg zapłać ks. Henrykowi Michalakowi oraz Panu Maciejowi Syka. Niech Błogosławiony Kardynał Wyszyński, oraz Matka Róża Czacka ma nas w opiece i powierza Opatrzności!”

Grudzień także jest dla Klubu pracowitym miesiącem. Nasi członkowie (panie) dekorują kościół, panowie stawiają oryginalną Szopkę. A 19 grudnia o 9:00 rano mamy nasz tradycyjny Opłatek. Będą występy zespołu Polanie oraz jasełka odegrane przez uczniów Polskiej Szkoły, ma odwiedzić nas Mikołaj i kolędować z nami. Nie zabraknie też ciepłego posiłku, za który prosimy, jak kogo stać, donacje. A w święto Trzech Króli będą kolędować na zewnątrz kościoła, przy naszej pięknej szopce Kolędnicy. Zapraszamy wszystkich, kto może o branie udziału w tych naszych aktywnościach i jeżeli nie wsparcie fizyczne to materialne.

Dziękujemy i do zobaczenia.
Wesołych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,