Zebranie Klubu – Listopad 2023

W dobrym towarzystwie i przy przepysznym śniadaniu przygotowanym przez naszych gospodarzy Panią Alinę i Pana Bogdana miło było wysłuchać podsumowania działalności Klubu przedstawionego przez Prezesa Pana Jana Lichacza.  A dużo sie działo: Ognisko, pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette, Bal Wszystkich Świętych. Nie zabrakło podziękowań i oklasków. Dobrze jest jak się coś dzieje!
Ksiądz Proboszcz również podzielił się wiadomościami z życia parafii; remonty mniejsze i większe ukończone i jesteśmy gotowi na zimę.
Pan Jan Żółtek pokrótce ocenił sytuację polityczną w Polsce oceniając również wyniki ostatnich wyborów. No cóż, ostatnie zdanie było w dziesiątkę, a równocześnie zabolało: “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”
Mieliśmy również okazję usłyszeć krótkiej, radosnej relacji z Balu Wszystkich Świętych, który był sukcesem oraz zostaliśmy zaproszeni po raz kolejny aby dzielić sie z naszymi znajomymi i bliskimi o wieczystej adoracji i spędzenia godziny z Panem Jezusem w naszej Kaplicy Wieczystej Adoracji.
Tym razem nie mieliśmy ani solenizantów lub jubilatów z listopada… Jedynie Pan Andrzej Gazda ale niestety nie był obecny ze względu na niedawno przebyta operacja – zdrowia życzymy!

A plany na listopad to: już w następna niedziele, 12 listopada “Zaduszki patriotyczno-poetyckie” potem 17 i 18 listopada Koncert naszej Pani Miry Sojka Topór pt. “Płyn Nuto Moja”

Zapraszamy na wszystkie te wydarzenia.
A za miesiąc, 3 grudnia na kolejne Klubowe spotkanie.
Do zobaczenia!

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,