Zebranie Klubu – Listopad 2023

W dobrym towarzystwie i przy przepysznym śniadaniu przygotowanym przez naszych gospodarzy Panią Alinę i Pana Bogdana miło było wysłuchać podsumowania działalności Klubu przedstawionego przez Prezesa Pana Jana Lichacza.  A dużo sie działo: Ognisko, pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette, Bal Wszystkich Świętych. Nie zabrakło podziękowań i oklasków. Dobrze jest jak się coś dzieje!
Ksiądz Proboszcz również podzielił się wiadomościami z życia parafii; remonty mniejsze i większe ukończone i jesteśmy gotowi na zimę.
Pan Jan Żółtek pokrótce ocenił sytuację polityczną w Polsce oceniając również wyniki ostatnich wyborów. No cóż, ostatnie zdanie było w dziesiątkę, a równocześnie zabolało: “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”
Mieliśmy również okazję usłyszeć krótkiej, radosnej relacji z Balu Wszystkich Świętych, który był sukcesem oraz zostaliśmy zaproszeni po raz kolejny aby dzielić sie z naszymi znajomymi i bliskimi o wieczystej adoracji i spędzenia godziny z Panem Jezusem w naszej Kaplicy Wieczystej Adoracji.
Tym razem nie mieliśmy ani solenizantów lub jubilatów z listopada… Jedynie Pan Andrzej Gazda ale niestety nie był obecny ze względu na niedawno przebyta operacja – zdrowia życzymy!

A plany na listopad to: już w następna niedziele, 12 listopada “Zaduszki patriotyczno-poetyckie” potem 17 i 18 listopada Koncert naszej Pani Miry Sojka Topór pt. “Płyn Nuto Moja”

Zapraszamy na wszystkie te wydarzenia.
A za miesiąc, 3 grudnia na kolejne Klubowe spotkanie.
Do zobaczenia!

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

More To Explore

Zapraszamy na Spotkanie Klubu

Zapraszamy Serdecznie Wszystkich Zainteresowanych na Grudniowe Spotkanie Klubu Polskiego w Lemont! Dołącz

Zaduszki w Lemont

W dniu 12 listopada o godzinie 3:00 pm Klub Polski w Lemont