Zebranie Klubu – Maj 2022

Podczas niedzielnej Eucharystii mieliśmy przywilej gościć księdza Stanisława Mazura. Jako gość z Polski, oraz Ojciec Duchowy i nauczyciel naszego Proboszcza ks. Waldemara, podzielił się dobrą nowiną oraz wieloma szczegółami z życia Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za możliwość uczczenia relikwii: różańca, na którym Kardynał modlił się w więzieniu oraz oryginalnej piuski. Wielu z nas dotykając swój różaniec o różaniec Błogosławionego, prosiło o wzmocnienie Wiary, o opiekę Matki Bożej oraz orędownictwo Kardynała Tysiąclecia. Błogosławiony Stefanie Wyszyński, módl się za nami!

Święconka 2022! BÓG NIE UMARŁ, JEZUS ŻYJE! Klub Polski oraz Dwujęzyczny Program Religii jako kolumny podtrzymujące Tradycje i Wiarę przygotowały pełną radości i wesela Święconkę.Licznych gości i parafian przywitał prezes Klubu Polskiego Pan Ryszard Witkowski oraz Dyrektor Programu Religii Pani Monika Leja. Pobłogosławił ksiądz Kanonik Stanisław Mazur z Polski.Mieliśmy też okazję posłuchać wierszy Pana Jana Źółtka związanych z Wielkanocą oraz z miesiącem Maj. Tak radosnego czasu nie byłoby bez naszych kochanych uczniów i oczywiście ich Rodziców. Bóg zapłać za czas i przygotowanie dla Pani Agnieszki Ptaszek, Szymona Koszarka i wszystkich nauczycieli, którzy przez cały rok szkolny dzielą się swoją Wiarą z uczniami. A kto śpiewa to podwójnie się modli.Bóg zapłać Celina’s Deli oraz wielu Rodzinom za smaczny poczęstunek. Kolorowanki, projekty plastyczne gry i zabawy to kolejny mocny punkt tegorocznej Święconki. Wszystkie dzieci wyszły z nagrodami i słodkimi jajeczkami. Niech Radość Wielkanocna trwa w nas zawsze!!! Do zobaczenia za rok!  Ps. Notatka od Prezesa: W imieniu uczestników Święconki i własnym chciałem serdecznie podziękować tym którzy pracowali na uświetnienie tej uroczystości: Grażyna Witkowski, Tosia Zych, Jan Żółtek, Jan Cygan, Jakub Witkowski Jonathan Mikos z kolega, Andrew Lichacz, Margaret Śnieżko oraz Ryszard Witkowski.

Modlitwa za mamę

Dziękuję Ci Boże Ojcze za moją mamę. Za jej pomoc i dobroć, za to kochające mnie serce, dziękuję Ci Boże. Błogosław ją nieustannie; obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości. Pomagaj jej wykonywać obowiązki, dodawaj sił w pokonywaniu trudności. Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie, niechaj doświadcza Twojej miłości. Błogosław Boże mojej Matce. Najświętsza Matko Chrystusowa, moją kochaną Mamę miej w swojej opiece. Amen.

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,