Opłatek – 17 Grudzień 2023

“Adwent, Adwent, my czekamy na Twe urodziny.
Adwent, Adwent, zaraz przyjdziesz do naszej Rodziny”
Oto przewodni motyw tegorocznego Spotkania Opłatkowego, przygotowanego przez Klub Polski w Lemont, a ktὀry zgromadził ponad 170 osobową rodzinę z okolic Lemont. Jak dobrze razem spędzić czas i cieszyć, się z faktu, że już za niedługo będziemy mogli celebrować narodziny Pana Jezusa, który przez swoje przyjście otworzył nam bramy do nieba.
Niedzielne przedpołudnie rozpoczął Ksiądz Proboszcz Waldemar Stawiarski oraz Prezes Klubu Polskiego Pan Jan Lichacz z Prezesem Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Lemont, Panem Grzegorzem Karkoszką, składając życzenia z okazji trzeciej radosnej niedzieli Adwentu oraz życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne łamanie się opłatkiem to piękny symbol powiedzenia sobie nawzajem “przepraszam” i przypomnienia sensu naszego życia… a sens i cel jest jeden….przyjęcia Jezusa do swojego serca i rozpoznanie go w każdym innym człowieku. Do takiego, lepszego życia zachęciły nas Dzieci Fatimski czyli dzieci z Małej Oazy, przedstawiając spektakl teatralny w oparciu o dramat Zofii Kossak-Szczuckiej “Gość Oczekiwany”. Półgodzinna sztuka, pokazała nam, że Adwent to czas oczekiwania a prawdziwy powód Świąt Bożego Narodzenia, to Urodziny Pana Jezusa, na którego powinniśmy ciągle czekać i witać go w każdym człowieku. W sztuce wystąpiły wszystkie dzieci, które przychodzą na sobotnie zajęcia. Prowadząca zajęcia Małgorzata Sniezko, jest przekonana, że każde dziecko jest wyjątkowe i bardzo kochane przez Pana Boga, dlatego nie ma lepszych lub gorszych. Każdy otrzymał talent, który trzeba rozwijać a nie zakopywać. Można było to zobaczyć podczas spektaklu, każde dziecko miało swoja własną, niepowtarzalna role, która była wyjątkowa i przeznaczona na miale talentu i możliwości w danym momencie.
Kolejnym potwierdzeniem na rozwijanie talentów jest Zespół Tańca ludowego “POLANIE” działający przy Polskiej Szkole im. św. Jana Pawła II w Lemont. Przepiękny program przeplatany tańcami oraz śpiewaniem kolęd oraz pastorałek, uświetnił program tegorocznego Spotkania Opłatkowego. Dziękujemy Patrycji Szyrzyna, Dominice Górnikowski oraz Michałowi Dziadkowic za tak wielkie poświęcenie i pracę nad młodym pokoleniem.
Punktem kulminacyjny było Spotkanie naszych najmłodszych z Gościem z Nieba, czyli ze Świętym Mikołajem, który rozdawał prezenty dla wszystkich dzieci.
Gorący i smaczny poczęstunek, piękna dekoracja, plastyczne projekty dla dzieci możliwość zrobienia zdjęcia ze świętym Mikołajem oraz tylu wspaniałych gości, między innymi Miss Photo Claudii Walkosz, absolwentki Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II i byłej tancerki zespołu “Polanie” oraz parafianka SSCM w Lemont, przyczyniło się do tego, że wszyscy czuli się Dziećmi Pana Jezusa, który Był, który Jest i Który Przychodzi i jest naszym Gościem Oczekiwanym, którego starajmy się nie przegapić lecz spotkajmy go i dobrze ugośćmy.
Dziękujemy i życzymy aby ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia były pełne Miłości, Pokoju i Radości!

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,