Opłatek

Tradycyjnie, grudniowe spotkanie Opłatkowe odbyło się 18 grudnia, po Mszy św. o godzinie 9 rano. Licznie zebrani goście, parafianie, zespół Polanie, ich rodziny, członkowie i Zarząd Klubu, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem.

Na samym początku spotkania ksiądz Proboszcz Waldemar Stawiarski, pomodlił się z nami i udzielił Błogosławieństwa na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Podczas świątecznego spotkania mogliśmy poczęstować się przepysznymi słodkościami i smacznym ciepłym posiłkiem.

Widzieliśmy występ zespołu Polanie. Dzieci tańczyły tance ludowe i śpiewały znane Polskie kolędy, umilając tym samym poczęstunek. Mieliśmy również możliwość wspólnego kolędowania wraz z kolędnikami z Klubu Polskiego, którzy byli przebrani według polskiej tradycji.

Był także Święty Mikołaj, który witał zebranych a przede wszystkim dzieci. Po występie najmłodsi zostali obdarowani podarunkami oraz mieli możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze świętym Mikołajem.

Bardzo dziękujemy Klubowi Polskiemu za podtrzymywanie polskich tradycji, a gościom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Do zobaczenia.

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,