Pięciolecie Poświęcenia Kaplicy Milodsierdzia – Wieczysta Adoracja

Minęło dokładnie pięć lat od momentu poświęcenie Kaplicy Miłosierdzia Bożego przy Parafii SSCM w Lemont – od 28 kwietnia 2019 od godziny 3 po południu nieustannie zaczęła trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże kaplicy. Przy tej okazji należy wspomnieć, że Klub Polski zadeklarował i wypełnił deklarację wpłacania $30 tysięcy właśnie na ten jakże ważny projekt przy naszej Parafii.

Nawet okres tzw. pandemii nie powstrzymał Wieczystej Adoracji. Pan Jezus był wystawiony w oknie kaplicy, przez co wielu z nas podjeżdżało samochodem, lub klęczało na placu obok kościoła w zależności od pogody.

5 lat,

1,825 dni,

43,800 godzin,

ponad 250 osób, które były lub są zapisane na jedną godzinę adoracji w ciągu tygodnia….. a przez to NIEZLICZONE ŁASKI DLA PARAFII, RODZIN I CAŁEGO ŚWIATA.

Msza święta z 28 kwietnia 2024, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Waldemar Stawiarski była w intencji za wszystkie adorujące osoby oraz za te, które już odeszły do Pana. Była to też okazja do podziękowania Opatrzności Bożej za Dar Adoracji oraz za wszystkich darczyńców, sponsorów, ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do ukończenia tak ważnego dzieła dla Parafii oraz za osoby, które każdego dnia czuwają nad tym aby Pan Jezus nie był sam.

Po Mszy, przeszliśmy do Kaplicy, gdzie wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie w sali PLB, która również jest darem dla Parafii bowiem i PLB obchodzi swoje pięciolecie, w przemiłym towarzystwie mieliśmy tzw. AGAPE, czyli mogliśmy przy wspólnym posiłku bliżej zapoznać się i mile spędzić niedzielne popołudnie.

Dziękujemy Klubowi Polskiemu, który wraz z osobami zajmującymi się harmonogramem adoracji zatroszczyli się o duchową oraz towarzyską stronę obchodzenia pięciolecia poświęcenia i rozpoczęcia Wieczystej Adoracji.

Jeżeli jeszcze nie jesteś stałym adoratorem skontaktuj się z biurem parafialnym, lub zadzwoń do Lottie: (630) 442-9441, do Marka (773)727-7934 lub napisz email: mtsniez@gmail.com

Pan Jezus na Ciebie też czeka!

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,