Święconka – 2024

Święconka 2024 to kolejna udana inicjatywa Klubu Polskiego, który zintegrował wielu parafian oraz członków Polskiej Szkoły na wspólnym świętowaniu Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tegoroczne wydarzenie uświetnione występem młodych aktorów z grupy działającej przy Klubie Polskim i przy Parafii SSCM – Małej Oazy oraz wspaniałego zespołu tanecznego przy Polskiej Szkole im. św. Jana Pawła II – “POLANIE”, były niezwykle uroczyste, radosne i dające nadzieję każdemu kto przybył na uroczystość.

Na początku wraz z Księdzem Misjonarzem z Boliwii, Prezesem Klubu Polskiego Janem Lichaczem oraz Prezesem Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II Grzegorzem Karkoszka, zostały złożone przepiękne życzenia Wielkanocne oraz zostaliśmy sowicie pokropieni święconą wodą, na pamiątkę Chrztu Świętego.
Następnie mogliśmy obejrzeć sztukę teatralną pod tytułem: “Świadkowie z Lemont”. Dwudziesto trzy osobowa grupa dzieci, która uczęszcza na zajęcia Małej Oazy w każdą sobotę, po raz kolejny pokazała nam piękną sztukę, którą wszyscy razem wyreżyserowali z Panią Margaret Śnieżko, Moniką Nogawką oraz animatorką grupy Gabrysią Koszarek. Role były pisane dla każdego dziecka indywidualnie, co zresztą było naturalną potrzebą, ponieważ nikt z dzieci, które zaczęły przychodzić na zajęcia w październiku nie były przyjmowany na zasadzie “castingu”. I to właśnie jest najpiękniejsze i jest to moc tegorocznego przedstawienia teatralnego. Dzieci z Lemont wraz z ich Rodzicami to ludzie, którzy swoim zwykłym, prostym życiem świadczą o tym, że Jezus Zmartwychwstał i ciągle Żyje razem z nami!!!
Po występie Małej Oazy, czyli Dzieci Fatimskich, mieliśmy okazję podziwiać zespół “Polanie”, który nie tylko ucieszyć nasze oko, przyczynił się do uśmiechu i wielu rytmicznych oklasków, ale i do wspólnego śpiewania. Brawo tancerze! Brawo Pnia Patrycja, Monika i Pan Michał!
Kiedy już lampy ze sceny zostały wyłączone, a na sali zapanowała jasność, mogliśmy wszyscy zadowolić, tym razem, nasze “głodne brzuszki”. Bigos, kiełbaski, sałatka, pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez Celina’s Deli oraz Klub Polski były pięknym uwieńczeniem tegorocznego spotkania wielkanocnego.
Były też gry i zabawy związane tematycznie z Wielkanocą. Dzieci miały możliwość wykonania różnych świątecznych projektów plastycznych.
Radość i miła atmosfera towarzyszyła niedzielnemu spotkaniu.  Mamy nadzieję, ze zobaczymy się za rok.

Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Alleluja!

A tych, którzy nie byli z nami zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Pana Macieja M. z przedstawienia teatralnego pt. “Świadkowie z Lemont”.
Zapraszamy!

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,