Święconka – 2023

W niedzielę 23 kwietnia 2023 po Mszy Świętej o godzinie 11 rano odbyła się tradycyjna Święconka zorganizowana przez Klub Polski oraz Polską Szkołę im. św. Jana Pawła II w Lemont. Na tej uroczystości licznie zebrali się parafianie, goście oraz sympatycy wraz z rodzinami.  Swoja obecnością zaszczyciły nas także: Królowa Parady 3 Maja Marianna Mosz, Druga Dama Dworu Victoria Czarnik oraz Miss Foto Claudia Walkosz (absolwentka Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II oraz parafianka SS. Cyril & Methodius Parish/St. James at Sag Bridge Mission.   

Po krótkich życzeniach Pana Prezesa, Jana Lichacz, oraz wspólnej modlitwie z naszym Księdzem Proboszczem Waldemarem Stawiarskim, nasze świętowanie rozpoczęły przedstawieniem dzieci z grupy sobotnich spotkań Małej Oazy, czyli Dzieci Fatimskie: chodząc i skacząc Pana chwal!  Pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Śnieżko, dzieci przepięknie przedstawiły sztukę pod tytułem “W drodze z Emaus do Lemont”. Dzięki ich wspólnej ciężkiej pracy mogliśmy też spotkać Zmartwychwstałego Jezusa i zobaczyć, że On żyje.  

Podczas Święconki mogliśmy się częstować pysznym bigosem przygotowanym przez Celina’s Fresh Market. Natomiast nasi najmłodsi „zajadali” się “chicken nuggets” oraz frytkami ufundowanymi przez Polską Szkołę.  Do najlepszej kawy w mieście, mieliśmy ciasta zakupione w Celina’s Fresh Market. 

Kiedy dorośli delektowali się ciastem oraz kawą, dzieci w tym czasie były zajęte różnego rodzaju grami i zabawami.  

Mieliśmy również okazję na zrobienie zdjęć na tle drogi z Emaus do Lemont w wiosennym nastroju.     

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, aby wspólnie podtrzymywać Polską tradycję.

Podziękowania kierujemy do całego Zarządu Klubu Polskiego, organizatorów tegorocznej Święconki, która odróżniała się od poprzednich tym, że mogliśmy zobaczyć przedstawienie teatralne, które przygotowały dzieci z grupy Małej Oazy.  Bóg zapłać za ich ciężką pracę i wysiłek jaki włożyli w przygotowanie tak pięknej i pouczającej sztuki.   

Szczęść Boże!

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,