Zebranie Klubu – Luty 2024

Luty to miesiąc bardzo specjalny dla Klubu Polskiego oraz naszej Parafii. 14 lutego to dzień Świętych Cyryla i Metodego nie tylko Walentego. Ponadto XIX Dzień Dziedzictwa Polskiego, który w tym roku będzie miał miejsce 18 lutego.
Na niedzielnym spotkaniu mieliśmy okazję posłuchać krótkiego sprawozdania odnośnie przygotowań do Dnia Polskiego przedstawionego przez Prezesa Pana Jana Lichacza. Parę słów na temat Orkiestry Świątecznej Pomocy a postawy ludzi wiary wypowiedział do nas Pan Jan Żółtek, który podkreślił, że zawsze powinniśmy opowiadać się za obroną życia i stawać w obronie godności każdego człowieka. Pomoc finansowa jest niewątpliwie potrzebna dla wielu ale i wiele mamy możliwości aby pomagać, nie koniecznie w sposób, który nie zgadza się z sumieniem Katolika. Usłyszeliśmy również parę słów o działalności Małej Oazy. Dzieci będą brały udział w Konkursie Plastycznym na Odpust Parafialny czyli na 14 lutego. Ponadto dzieci i Rodzice czekają już na rozdanie ról do kolejnej sztuki teatralnej na Wielkanoc.
Lutowi jubilaci Pan Ryszard Witkowski i Bogdan Wegrzyniak usłyszeli szczere życzenia urodzinowe przy gromkim śpiewie naszej społeczności Klubu Polskiego.
Do zobaczenia na Dniu Polskim a potem na Marcowym spotkaniu, w niedzielę 3 marca.

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,