Zebranie Klubu- Maj 2024

W minioną niedzielę 5 maja, odbyło się nasze ostatnie spotkanie Klubu Polskiego przed tegorocznymi wakacjami.   Pan Jan Lichacz, nasz Prezes, serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych a następnie poprosił księdza proboszcza Waldemara Stawiarskiego o poprowadzenie modlitwy na rozpoczęcie zebrania. Następnie Prezes Klubu wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznej Święconki, która odbyła się w niedzielę, 14 kwietnia. Szczególne podziękowania kierowane były do Pani Małgorzaty Śnieżko za jej ciężką pracę i przygotowanie przedstawienia teatralnego z dziećmi z Małej Oazy. Tegoroczne przedstawienie pt. “Świadkowie z Lemont” było niezwykle uroczyste i radosne, dając wzruszenie i nadzieję wszystkim obecnym gościom. Mieliśmy okazję podziwiać rownież zespół taneczny “Polanie”, który nie tylko potrafił ucieszyć nasze oko, ale również zainspirował do wspólnego śpiewania.

Następnie podziękowania zostały przekazane sponsorom Święconki, zwłaszcza Pani Celinie, z Celina’s Deli, za sponsorowanie tegorocznego wystawnego poczęstunku.

28 kwietnia obchodziliśmy także piątą rocznicę Wieczystej Adoracji Kaplicy Bożego Miłosierdzia przy naszym kościele. Prezes Klubu, P. Jan Lichacz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.  Pani Władzia Kozioł przypomniała o niezliczonych łaskach płynących z adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zachęcała do ich korzystania.  Informacje z kim i jak można zapisać się na adorację podane są w biuletynie parafialnym.

Następnie poruszony został temat polityczny związany z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu.  Na terenie parafii Św. Cyryla i Metodego będzie można głosować w sobotę, 8 czerwca 2024 roku.  Pan Jan Żółtek omówił ważność tych wyborów i zachęcał do motywowania naszych rodzin i znajomych do udziału w tym głosowaniu.

W niedzielę, 9 czerwca, odbędzie się Piknik Rodziny, który organizuje nasz Klub Polski.  Prezes Klubu, P.Jan Lichacz zaprosił wszystkich obecnych na tegoroczny piknik jak również przedstawił obecnym wiele ciekawych atrakcji jakie Klub planuje podczas pikniku. Bilety będą dostępne do nabycia już wkrótce.

Wszystkich Serdecznie Zapraszamy !

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,