Zebranie Klubu – Marzec 2023

5 marca o godzinie 9 rano, zaraz po porannej Mszy Świętej, odbyło się comiesięczne spotkanie Klubu Polskiego w Lemont, w którym brało udział ok 40 osób.  Zaraz po wspólnej modlitwie którą poprowadził ks. Proboszcz Waldemar Stawiarski, oraz po wspólnym pysznym śniadaniu, Panowie wręczyli wszystkim Paniom piękne czerwone róże z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

Głównym tematem, który został poruszony podczas spotkania był Dzień Polski, który będzie miał miejsce 19 marca.

Pan Prezes Jan Lichacz przeczytał podziękowanie od księdza Leona Salamona z Ukrainy, który jest bardzo wdzięczny za wsparcie modlitewne oraz szczodrość naszych parafian.

Kolejnym z poruszonych tematów był atak na głowy kościoła katolickiego, a przede wszystkim na naszego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.  Zostało mocno podkreślane, aby nie dać się zwieść pogłoskom oraz zawsze walczyć z tego typu pomówieniami.

Pod koniec naszego spotkania pożegnaliśmy także Pana Stawiarskiego, Tatę naszego Księdza Proboszcza, który w najbliższych dniach powraca do Polski.  Klub Polski przekazał skromny upominek, życzenia zdrowia, powodzenia, Błogosławieństwa Bożego oraz szybkiego powrotu do nas.

Do zobaczenia na XVIII Dniu Polskim a potem na kwietniowym spotkaniu.

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

More To Explore

Wyjazd na Jabłka

Drodzy Przyjaciele Klubu Polskiego! Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na nasz coroczny