Zebranie Klubu – Marzec 2023

5 marca o godzinie 9 rano, zaraz po porannej Mszy Świętej, odbyło się comiesięczne spotkanie Klubu Polskiego w Lemont, w którym brało udział ok 40 osób.  Zaraz po wspólnej modlitwie którą poprowadził ks. Proboszcz Waldemar Stawiarski, oraz po wspólnym pysznym śniadaniu, Panowie wręczyli wszystkim Paniom piękne czerwone róże z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

Głównym tematem, który został poruszony podczas spotkania był Dzień Polski, który będzie miał miejsce 19 marca.

Pan Prezes Jan Lichacz przeczytał podziękowanie od księdza Leona Salamona z Ukrainy, który jest bardzo wdzięczny za wsparcie modlitewne oraz szczodrość naszych parafian.

Kolejnym z poruszonych tematów był atak na głowy kościoła katolickiego, a przede wszystkim na naszego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.  Zostało mocno podkreślane, aby nie dać się zwieść pogłoskom oraz zawsze walczyć z tego typu pomówieniami.

Pod koniec naszego spotkania pożegnaliśmy także Pana Stawiarskiego, Tatę naszego Księdza Proboszcza, który w najbliższych dniach powraca do Polski.  Klub Polski przekazał skromny upominek, życzenia zdrowia, powodzenia, Błogosławieństwa Bożego oraz szybkiego powrotu do nas.

Do zobaczenia na XVIII Dniu Polskim a potem na kwietniowym spotkaniu.

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,