Zebranie Klubu – Październik 2023

W dniu 1 października 2023 roku o godz. 9:00 rano w centrum parafialnym odbyło się drugie po wakacyjne, miesięczne zebranie Klubu Polskiego.

Rozpoczęto od powitania wszystkich uczestników przez Prezesa Klubu, Jana Lichacza.  Prezes serdecznie przywitał także specjalnego gościa, księdza Mikulskiego z Polski, a następnie poprosił księdza Waldemara o wspólną modlitwę przed rozpoczęciem spotkania.

Głównym celem tego spotkania było omówienie zbliżających się wydarzeń.  Jednym z głównych punktów była informacja o nadchodzącym ognisku, które odbędzie się 8 października u państwa Ziomek.  Zaproszeni są wszyscy parafianie, członkowie klubu oraz ich przyjaciele.  Ponadto, omówiono także informacje o zapisach na wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz ogólnokrajowego referendum. Termin na rejestrację do wyborców upływa 10 października, a oficjalne wybory odbędą się 14 października 2023.  Parafia św. Cyryla i Metodego w Lemont jest jedną z placówek gdzie będzie można głosować.  Numer placówki w Lemont to # 289.   Wybory odbędą się od godz. 7:00 rano do godz. 9:00 wieczorem.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest planowany wyjazd do La Salette Missionaries and Shrine w Wisconsin. Tam odbędzie się msza św. o godz. 10:00 rano w intencji świętej pamięci księdza Witusika, założyciela Klubu Polskiego.  Po mszy nastąpi przejście do grobu księdza z kwiatami, i zapaleniem zniczy.  Wyjazd ten planowany jest na niedzielę, 29 października, około godz. 7:30 rano z Lemont.

Podczas zebrania ksiądz Mikulski przedstawił aktualną sytuację polityczną w Polsce, podkreślając wagę głosowania i o wiedzy w sprawach politycznych.  Pan Jan Żółtek poinformował z niepokojem, że niewielu osób zarejestrowało się na wybory do tej pory.  W związku z tym zaapelował do wszystkich, aby przekazywać innym istotność rejestracji i głosowania.  Uczestnicy zebrania zgodzili się, że będą przekazywać tę ważną wiadomość dalej swoim rodzinom i znajomym.  Ponadto, podjęto decyzję, że za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook i inne, będą nadal nagłaszać tę kwestię.

Happy Birthday!

Na zebraniu świętowaliśmy również urodziny tych, którzy obchodzą swoje urodziny w październiku.  Odśpiewaliśmy “Sto Lat” i delektowaliśmy się pysznym tortem.

Podczas zebrania istniała możliwość zarejestrowania się na tegoroczne wybory.

Tu przejdziesz do rejestracji e-wybory

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

More To Explore

Zapraszamy na Spotkanie Klubu

Zapraszamy Serdecznie Wszystkich Zainteresowanych na Grudniowe Spotkanie Klubu Polskiego w Lemont! Dołącz

Zaduszki w Lemont

W dniu 12 listopada o godzinie 3:00 pm Klub Polski w Lemont