Zebranie Klubu – Październik 2023

W dniu 1 października 2023 roku o godz. 9:00 rano w centrum parafialnym odbyło się drugie po wakacyjne, miesięczne zebranie Klubu Polskiego.

Rozpoczęto od powitania wszystkich uczestników przez Prezesa Klubu, Jana Lichacza.  Prezes serdecznie przywitał także specjalnego gościa, księdza Mikulskiego z Polski, a następnie poprosił księdza Waldemara o wspólną modlitwę przed rozpoczęciem spotkania.

Głównym celem tego spotkania było omówienie zbliżających się wydarzeń.  Jednym z głównych punktów była informacja o nadchodzącym ognisku, które odbędzie się 8 października u państwa Ziomek.  Zaproszeni są wszyscy parafianie, członkowie klubu oraz ich przyjaciele.  Ponadto, omówiono także informacje o zapisach na wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz ogólnokrajowego referendum. Termin na rejestrację do wyborców upływa 10 października, a oficjalne wybory odbędą się 14 października 2023.  Parafia św. Cyryla i Metodego w Lemont jest jedną z placówek gdzie będzie można głosować.  Numer placówki w Lemont to # 289.   Wybory odbędą się od godz. 7:00 rano do godz. 9:00 wieczorem.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest planowany wyjazd do La Salette Missionaries and Shrine w Wisconsin. Tam odbędzie się msza św. o godz. 10:00 rano w intencji świętej pamięci księdza Witusika, założyciela Klubu Polskiego.  Po mszy nastąpi przejście do grobu księdza z kwiatami, i zapaleniem zniczy.  Wyjazd ten planowany jest na niedzielę, 29 października, około godz. 7:30 rano z Lemont.

Podczas zebrania ksiądz Mikulski przedstawił aktualną sytuację polityczną w Polsce, podkreślając wagę głosowania i o wiedzy w sprawach politycznych.  Pan Jan Żółtek poinformował z niepokojem, że niewielu osób zarejestrowało się na wybory do tej pory.  W związku z tym zaapelował do wszystkich, aby przekazywać innym istotność rejestracji i głosowania.  Uczestnicy zebrania zgodzili się, że będą przekazywać tę ważną wiadomość dalej swoim rodzinom i znajomym.  Ponadto, podjęto decyzję, że za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook i inne, będą nadal nagłaszać tę kwestię.

Happy Birthday!

Na zebraniu świętowaliśmy również urodziny tych, którzy obchodzą swoje urodziny w październiku.  Odśpiewaliśmy “Sto Lat” i delektowaliśmy się pysznym tortem.

Podczas zebrania istniała możliwość zarejestrowania się na tegoroczne wybory.

Tu przejdziesz do rejestracji e-wybory

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,