Zebranie Klubu – Styczeń 2024

Nowy Rok to nowe wyzwania! 

Nowy Rok to nowe postanowienia! Jak dobrze, że niektórych rzeczy nie trzeba zmieniać, i nie trzeba na nowo postanawiać: Wartości najważniejsze – są zawsze niezmienne i zawsze na pierwszym miejscu. Tradycja, Wiara i Kultura to fundamenty Klubu Polskiego – Bogu Dzięki, że te trzy stoją na straży zdrowych fundamentów Klubu.
Spotkanie w Święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, przyniosło nam piękne doświadczenie Bożej Opieki.

  1. Po pierwsze mogliśmy uczcić styczniowych jubilatów i solenizantów: Ks. Proboszcza, Prezesa Klubu Jana Lichacza, Koordynatora d/s Polonijno-Polskich Jana Żółtka, członków klubu Pana Józefa P. oraz Hannę Lichacz – wszystkim składamy serdeczne życzenia i Błogosławienia Bożego..
  2. Po drugie, mieliśmy okazję gościć księdza Mariana Matusika, naszego rekolekcjonistę z Adwentu 2023. Ten przeuroczy Kapłan, nazywany Al Capone, ze względu na swój urok osobisty i noszenie białego szalika wraz z kapeluszem i czerwonymi skarpetkami, wielu z nas poruszył do łez, śpiewając i opowiadając historię swojego powołania i życia. Mieliśmy też możliwość zakupienia książki księdza Mariana, pt. “Zobaczyłem twarz diabła”.
  3. Po trzecie: Adoracja Najświętszego Sakramentu, osobista modlitwa, spędzenie czasu z Jezusem w Kaplicy Wieczystej Adoracji Miłosierdzia Bożego przy naszej parafii przykuła uwagę wielu z nas. Pani Lottie Kozieł, Ksiądz Proboszcz, Ksiądz Marian, Pani Grażyna Witkowski, pani Donna Lichacz dawali piękne świadectwa i zachęcają do spędzania czasu z Panem Jezusem. Jaka wielka to Łaska, jaki wielki przywilej, że w zasięgu ręki, świeci nam Gwiazda Betlejemska. A my nie musimy jej szukać, my możemy po prostu przyjść i odnaleźć Jezusa, popatrzeć na Niego i razem z Maryją i Józefem po prostu pochylić się i patrzeć na Jezusa. Jezus zawsze czeka…. I na mnie i na Ciebie. Po prostu przyjdź!

Jak zawsze należą się wielkie podziękowania dla Zarządu Klubu za troskę, aby kawa pachniała na całą parafię, a pyszne śniadanie smakowało najlepiej jak tylko możne. Nasi Gospodarze: Pani Alina i Bogdan to prawdziwi mistrzowie pokory i smaku. Dziękujemy!

Do zobaczenia w lutym!

Share This Post

More To Explore

Boże Ciało – 2024

“…Zielem, kwiatami ścielcie Mu drogi, Którędy Pańskie iść będą nogi. I okrzyknijcie

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,