Zebranie Klubu – Październik 2021

03 października, 2021 roku po półtora roku przerwy związanej z pandemia virusa COVID-19, zarząd Klubu Polskiego wznowił comiesięczne spotkania swoich członków oraz sympatyków Klubu. Przy pysznych domowych ciastkach oraz kanapkach w sali parafialnej kościoła SS. Cyryla i Metodego w Lemont, spotkało się około 25 osób. To ci najbardziej odważni a jednocześnie najbardziej wytrwali, na których zawsze można liczyć członkowie Klubu. Pan Prezes Ryszard Witkowski przywitał wszystkich bardzo serdecznie i na samym początku zaproponował aby dla wszystkich członków, którzy obchodzili swoje urodziny w ciągu tego minionego roku oraz w miesiącu październiku odśpiewać ” Sto lat ” co wszyscy chętnie uczynili. Następnie kapelan Klubu, proboszcz parafii SS. Cyryla i Metodego zabrał głos informując nas o planach na przyszłość naszej parafii oraz jego osobistych.

Zebrane osoby podjęły decyzję o dalszej kontynuacji naszych comiesięcznych spotkań. Kolejne spotkanie Klubu będzie w pierwszą niedzielę listopada o godz. 12 w południe, po polskiej Mszy Św. o 11;00 rano. Chcemy zachęcić do przyjścia na to spotkanie nowych, może przyszłych członków Klubu oraz ich rodziny.

10 października odbędzie się klubowe ognisko, na którym tradycyjnie będą serwowane golonki przygotowane przez pana Stanisława Ziomek ( pychota – rozpływają się w ustach !!!! ) oraz wspaniałą muzyką  zespołu ” Sami Swoi.”

Na zakończenie spotkania pan Jan Żółtek podzielił się z nami wspomnieniami o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz siostrze Marii Teresy Czacki, naszych nowo błogosławionych. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą.

Do zobaczenia w następnym miesiącu, zachęcamy wszystkich do przyjścia i wspólnego promowania naszych tradycji polskich i polskości !

Grażyna Witkowski, sekretarz protokołowy klubu

Share This Post

More To Explore

Piknik Rodzinny 2024

Drodzy Przyjaciele Polskiego Klubu w Lemont, Serdecznie Zapraszamy Państwa na PIKNIK RODZINNY,